اینستاگرام.تلگرام.توییتر

الگوریتم Rosetta!

درباره سیستم های خبره و هوش مصنوعی اینستاگرام چه میدانید ؟

اینستاگرام از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی استفاده میکند که میتواند با پردازش تصاویر اشتراک گذاری شده و بررسی تطابق آن با هشتگ های استفاده شده، پست شما را به کاربران بیشتری نمایش داده و تعداد دفعات دیده شدن شما را در بخش اکسپلور این شبکه اجتماعی محبوب و پر کاربر بالا ببرد. شرکت فیسبوک (مالک کنونی شبکه اجتماعی اینستاگرام) از الگوریتم Rosetta در پردازش تصویر و هوش مصنوعی بهره میگیرد. هر بار که شما اقدام به ارسال پست جدید در صفحه اینستاگرام خود میکنید، عکس یا ویدیوی ارسالی توسط ماشین های خبره (Expert Systems) و سیستم های هوش مصنوعی (Artificial intelligence) الگوریتم های تفسیر و تصمیم گیری اینستاگرام بررسی و تحلیل میشود. دلیل اول آن چک کردن عدم مغایرت محتوا با قوانین این شبکه (مانند تصاویر حاوی خشونت، توهین به اشخاص، نامناسب برای نبال کنندگان و …) است. دلایل دیگری هم نظیر قوانین کپی رایت، صحت اطلاعات و… مزید بر علت اینگونه پردازش ها هستند.

سیستم ها درک خود از پست را با محتوای نوشتاری مانند کپشن و هشتگ های استفاده شده در ضمیمه پست مقایسه میکند. بنابراین همخوانی تصویر، کپشن و همچنین استفاده از هشتگ های مرتبط با تصویر رابطه مستقیمی با نحوه دسترسی پذیری پست های اینستاگرامی شما و مخاطبان احتمالی تان دارد.

خالی از لطف نیست اگر بدانید کلیه رفتارها و سمت و سوی توجه شما در شبکه های اجتماعی و در این مورد خاص در شبکه اینستاگرام زیر ذره‌بین های قدرتمند هوش مصنوعی بوده و در یک کلام اینستاگرام شما را آنگونه میشناسد که خودتان هم نمیشناسید، حتی اگر پستی را در اکسپلور باز نکنید با نحوه و گرفتن گوشی موبایل در دستانتان، و نحوه اسکرول کردن اینستاگرام متوجه میشود مغز شما بیشتر به کدام دسته از تصاویر توجه نشان میدهد!

2 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید